Tuesday, November 4, 2008

Erdoğan ırkçılığı sürüyor: Pompalı tüfekle saldırıyı savundu

fasit erdogan Hakkari ziyaretinde 'ya sev ya terk et' mesajı veren Başbakan Tayyip Erdoğan bu kez Kürt-Türk çatışmasına davetiye çıkardı. 'Vatandaşın da sabrının biteceği'ni iddia eden Erdoğan DTP'liler için 'bunlar insan değil' dedi.
Erdoğan, protestolarla karşılaştığı Diyarbakır, Dersim, Van ve Hakkari ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamada, Kürtleri 'insanlık düşmanı' ilan etti.
Pompalı tüfekle saldırmayı savundu
Halkın demokratik hak taleplerini yeniden seçim politikasına indirgeyen Erdoğan, İstanbul'da ülkücülerin pompalı silahla göstericelere ateş etmesine 'Vatandaş kalkıp da eğer elinde böyle bir tedbiri, böyle bir imkanı varsa o da kendisini savunma yoluna gidecektir' şeklinde değerlendirdi.
Sokaklara çıkan onbinlerce insanın sesini duymazdan gelerek halkın kendi inisiyatifiyle gerçekleştirdiği protestolar için 'Önce vatandaşı korkutmak istediler. Dükkanları kapattırmak istediler kapatamadılar' ifadesini kullanan Erdoğan, DTP'yi hedef gösterdi. Erdoğan, 'Bu işi yapanlar malum partinin adamları. Bunlar insan düşmanı. Bunların insan onuruna, insan hayatına saygıları yok' dedi.
Bölge'den tokat yedi, DTP'ye saldırıyor!
Erdoğan DTP'li milletvekillerini de hedef alarak, 'Bu kişilerin içinde Milletvekili olanlar da var. Bu milletvekilleri ortamı gezmek için tek tek dolaştı kameralardan çekindiği içinde bundan vazgeçti. Bölücü terör örgütü, malum partinin elemanları ile birlikte eylemlere yöneldiler' diye konuştu.
Özel time sığındığını itiraf etti
Bir yandan halkın kepenklerini kapatmadığını söyleyerek protestonun boyutlarını minimize etmeye çalışan Erdoğan, Kürt illerini ziyaretinde Özel Tim'e sığındığını da itiraf etti. 'Bu kişiler bizim kafilemizde olan basın mensubu arkadaşlarımızın araçlarını taşladılar. Özel TİM'e haber verilerek arkadaşlarımız esenliğe kavuşturuldular' diyen Erdoğan, Kürtleri 'insanlık düşmanı' olarak ilan etti.
Türk halkını sokağa çağırdı
Erdoğan, 'Bunlar insanlık düşmanı. Kontak kapatmaktan sokağa çıkmayı yasaklamaya varana kadar olayı büyüttüler' şeklinde konuştu.
Erdoğan konuşmasında Kürt-Türk çatışmasına da davetiye çıkardı. Protesto gösterilerinde bulunanlar 'Kürtlerin taleplerine ne zamana kadar sessiz kalacaksın?' diye sorarken Erdoğan da 'Ben vatandaşa itidal tavsiye ediyorum. Ancak bu sağduyu nereye kadar gider bilmiyorum' diyerek vatandaşı Kürtlere karşı sokaklara davet etti. Erdoğan,'Bu eylemi yapanlar vatandaşın da sabrının biteceğini bilmelidir' dedi.
Gundemonline.com

 

0 Yorum: